Previous
Next

Про нас

А ви знаєте, що наших багато? Що кількість українців значно перевищує число 45 мільйонів, а українська мова – це третя по кількості мовців серед слов’янських, після російської і польської?

Багато українців проживає в інших державах. Чимало серед них – на Кубані. Тепер корінні кубанці матимуть змогу читати новини про свій край рідною мовою тут – на kuban.in.ua

На нашому сайті ви можете ознайомитись з подіями, стилем життя й особливостями національної культури українців на Кубані.

Наша мета – поширення інформації про Кубань рідною мовою для кубанців і українців у світі.


 

Найсвіжіше

Футбольний клуб «Кубань»
Як ви вже здогадалися із назви, мова йтиме про ФК «Куб
Захопити територію -  як у Крим з'їздити
Нещодавно в Криму був проведений референдум, який зал
Чи знає Путін про битву під Конотопом?
У російських підручниках ні слова не знайти про Конот
В інтерент-просторі стартував проект «Антипропаганда – аналіз випусків новин»
Нещодавно в соціальних мережах стартував проект «Ант
Чи виступить у Росії «Океан Ельзи»?
Через останні події в Україні перепало й культурі. Пр


Примарний день незалежності

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Нещодавно національно свідомі кубанці святкували 95-річчя з дня незалежності. 

 

Сьогодні майже не знайти підручника, у якому б зазначалось про факт проголошення 16 лютого 1918 року самостійної Кубанської Народної Республіки, яка за рішенням делегатів Законодавчої Ради Кубані була прилучена на федеративних умовах до України.

Ще 30 квітня-3 травня 1917 р. у Катеринодарі відбулися збори козацтва, на яких утворився козацький уряд - Кубанська Військова Рада. 1917 рік на Кубані, як загалом і серед українців на етнічних та позаетнічних землях України  - це час пробудження української свідомості. Козаки не сприйняли більшовицьку ідеологію і шукали методи боротьби за свої національні ідеї. З цією метою відбувається пошук зв’язків з Українською Центральною Радою.

Український уряд, в свою чергу, визнавав право кубанців на самостійність, отже 30 грудня відбувся з'їзд українських громадських діячів та представників українського населення Кубані, на якому у резолюції було вказано "про приєднання Кубані до України".

Цікаво, що навіть найзапекліші прихильники "единой й неделимой России” виступили за федерацію з Україною. Напередодні цих подій було прийнято конституцію Незалежної Кубані.

Більшовики на такий акт злучення відповіли висадкою своїх військ на Кубані. За таких умов кубанський уряд змушений був переходити від станиці до станиці. Українська сторона підтримувала новоутворену республіку матеріальною допомогою, зокрема зброєю.

У той час, коли представники Кубані вирішували питання у Києві про військову допомогу та політичні аспекти об'єднання, - командування Добровольчої армії робить обшук у помешканні українського посольства при Кубанському Крайовому Уряді.

Денікінці зривають синьо-жовтий прапор на українському посольстві та заарештовують українського посла Боржинського. Це був перший державний заколот на Кубані, українсько-кубанська злука фактично була скасована Денікіним. На Кубані і в інших районах почалися українські погроми та антиукраїнські провокації.

Після недовготривалих сутичок українських посадовців і денікінських поставлеників в уряді червоноармійці ставлять крапку в історії існування Кубанської Народної Республіки. 17 березня 1920 р. Катеринодар був захоплений більшовиками.

 

Comments:

Редакційна колегія

Головний редактор: Олена Куєвда

Редактори: Руслана Нагорна

Більд-редактор: Марія Кот

Дизайнери: Юлія Каранковська, Наталя Кальба

Адміністратор соціальних мереж: Анна Ісак

Адміністратор сайту: Марія Кот

Журналісти: Олександра Останіна, Аліна Мадей, Ілона Фесенко, Руслана Нагорна, Юлія Каранковська, Андрій Гопенко, Андрій Кривещенко

Журналіст оперативних новин: Марія Кот

Контакти

З ідеями, побажаннями, пропозиціями
звертатися за електронною адресою:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

УКРАЇНСЬКА КУБАНЬ В СОЦМЕРЕЖАХ  


   

 

Наші партнери

Дайджест